A mi olimpiánk

Történelmi esély Magyarországnak

Történelmi esély Magyarországnak

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság célja, hogy új térségekbe, így Közép-Európába is eljusson az olimpia. Magyarországot pedig sportmúltja és -sikerei hivatottá teszik a rendezésre.

Agenda 2020: Forradalmi változás

Agenda 2020: Forradalmi változás

Csökkenő költségek, a maximális kihasználtság és fenntarthatóság hosszú távú felügyelete, az „egy olimpia – egy város” elv megtörése jellemzi az új olimpiai reformprogramot.

Az olimpiarendezés előnyei

Az olimpiarendezés előnyei

A 2024-es magyarországi olimpiarendezés számos gazdasági és társadalmi területen gazdagítaná hazánkat – derült ki a PricewaterhouseCoopers által készített hatástanulmányból, melyet 10 részes cikksorozatunkban dolgozunk fel.

A NOB hivatalosan elfogadta Budapest jelentkezését

Szeptember 16-án a Nemzetközi Olimpiai Bizottság hivatalosan elfogadta Budapest jelentkezését a 2024-es nyári olimpiai játékok megrendezésére. A rendezési jogért Budapest versenytársai Hamburg, Los Angeles, Párizs és Róma. A Magyar Olimpiai Bizottság megtiszteltetésnek tartja, hogy Budapest ilyen kiváló városokkal versenyezhet a rendezési jogért.Budapest hivatalos olimpiai pályázó

Magyarországhoz, Budapesthez és a magyar olimpiai hagyományokhoz méltóan fogunk küzdeni azért, hogy megrendezhessük az első közép-európai nyári játékokat, és valóra váltsuk a magyar olimpiai mozgalom évszázados álmát.

Budapest esélyét a NOB történelmi reformja, a gazdaságos olimpia programja, az Agenda 2020 teremtette meg. A NOB úgy döntött, hogy a gigaolimpiák helyett eljött a gazdaságos, olcsóbb, ésszerűbb olimpiák ideje. A NOB döntése határozott: jóval kevesebb beruházásra legyen szükség az olimpiához, jóval alacsonyabb legyen a pályázás és rendezés költsége. A NOB eszközöket rendelt céljaihoz: helyszínként vidéki városok is bevonhatóak, földrajzi és fenntarthatósági okokból országhatáron túli helyszínek is lehetségesek, elsőbbségben részesülnek a meglévő és ideiglenes létesítmények az új építésűekkel szemben, rugalmasabbak a rendezés feltételei, és közel 500 milliárd forinttal támogatja a NOB a rendezés költségeit. A gazdaságos olimpia reformja valódi esélyt ad a közepes méretű nagyvárosoknak. Pályázatunk egyik kulcsa a környezetvédelem és a fenntarthatóság maximális figyelembevétele, a sportolók középpontba helyezése lesz.

A budapesti olimpia realitását az Agenda 2020 reformja mellett az az olimpiától független húsz éves fejlődési pálya jelenti, amelyet Magyarország 2004 és 2024 között befut. Európai uniós tagságunk, 2004, és a tervezett budapesti olimpia, 2024 között Magyarországon megvalósult, illetve megvalósul egy 25 ezer milliárd forintos infrastruktúra-fejlesztési program. Új és megújult utak, tömegközlekedés, vasút, autópályák - a magyarországi infrastruktúra 2024-ben az olimpiától függetlenül is szinte teljesen alkalmas lesz az olimpia fogadására. Ehhez társul az a sportlétesítmény fejlesztési program, amelynek révén a szükséges létesítmények zöme olimpiától függetlenül is rendelkezésre áll majd. Így a rendezési jog odaítélése nélkül semmilyen olimpia-specifikus építkezésre nem lesz szükség – ha a NOB Budapest mellett dönt, a rendezésig rendelkezésre álló 7 év elegendő lesz az olimpiához hiányzó beruházások megvalósítására. Ezek zöme ideiglenes létesítmény lenne – tartós használatra csak olyan épület készül, amely kihasználtsága az olimpia után is biztosított és illeszkedik Budapest, az ország hosszú távú fejlesztési programjába.

A megvalósíthatósági tanulmány igazolta: Magyarország képes az olimpia megrendezésére, a rendezés Magyarországnak megéri, és Magyarország eséllyel pályázik a rendezésre. Tovább fejlődik a közlekedés, a turizmus. A felkészülés és a rendezés munkahelyeket teremt, növekednek az ország, a lakosság és a vállalatok bevételei, erősödik az együttműködés kultúrája, közös cél és közös siker lehet az olimpia.

Magyarország büszke olimpiai nemzet. Kemény Ferenc személyében magyar alapítója is volt a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak. A MOB már 1895-ben megalakult – a világ egyik legrégibb olimpiai bizottsága a miénk. Amikor szabad akaratunkból dönthettünk, mindig részt vettünk az olimpián. Az olimpiai éremtáblán Magyarország a nyolcadik helyen áll – az első tíz közül az egyetlen ország, amely még nem rendezhetett olimpiát. A magyarok szívében egészen különös helye van az olimpiának és bajnokainknak. Ezt tükrözi az a világon egyedülálló anyagi elismerés, amelyben a magyar állam részesíti egész életükön át olimpiai érmeseinket és edzőiket.

Esélyesen vágunk bele a küzdelembe, alázattal és kitartóan fogunk versenyezni. Hajrá Magyarország!

(fotó: MTI/H.Szabó Sándor)

Facebook

 

Twitter

Visszaszámlálás

Téli YOG 2016 Lillehammer
Már csak
00
nap
van hátra
Vizes világbajnokság Budapest
Már csak
00
nap
van hátra
Nyári EYOF 2017 Győr
Már csak
00
nap
van hátra
Judo Világbajnokság
Már csak
00
nap
van hátra
Téli Olimpia Phjongcshang 2018
Már csak
00
nap
van hátra
Nyári YOG 2018 Buenos Aires
Már csak
00
nap
van hátra

Partnerszervezetek