A társadalom fizikai és mentális megújulása
AZ OLIMPIARENDEZÉS ELŐNYEI – 9. RÉSZ
Egy világesemény sikeres megrendezése számtalan pozitív – közvetlen és közvetett – társadalmi előnyt hordoz magában. Az olimpia különböző társadalmi rétegek közös, egységes céljának megvalósulásával jön létre, amely már önmagában is növeli az ország nemzeti önbecsülését, a lakosság mentális egészségét.
A magyarországi olimpiának köszönhetően a sportolási lehetőségek jelentősen bővülnének, a sportinfrastruktúra fejlődne; a testmozgás, egészséges életmód népszerűbbé válna, javulna a lakosság egészségi állapota; egységes sportstratégia, oktatás jönne létre; valamint hozzájárulna a versenysport népszerűsítéséhez.
A szervezeti hatások kapcsán kiemelendő, hogy a kapcsolódó szakmák és szakmai képességek fejlődnének; a tudás és tapasztalat gyarapodna.
A kulturális hatásoknál pozitív hozadék lenne az önkéntesség népszerűbbé válása, a társadalmi kohézió fejlődése; a nyelvtudás, kommunikációs képességek fejlődése; a tolerancia, befogadó attitűd fejlődése; a regionális politikai és diplomáciai szerep növekedése; illetve erősödne a nemzeti büszkeség.
A szociális hatások közé sorolható, hogy az olimpiai beruházások és intézkedések jóléti hatása már évekkel a rendezés előtt jelentkezne; javulna a lakásállomány és a lakókörnyezet; ahogyan a fogyatékkal élők helyzetében is előrelépés történne.
(Forrás: PricewaterhouseCoopers/Olimpiai megvalósíthatósági tanulmány – 2015)